Oct
08
2012
Döskalle-lyktor, Kosta Boda // Ljus, H&M // Silvriga ask + vas, H&M // Espressomaskin, Siemens // Systemkamera, Canon // Kåpa, Åhlens // Lampor, Ikea // Spegel, Åhlens
Det är inte bara kläder, skor och väskor som skapar begär inom mig utan även inredning samt tekniska prylar. Ovan ser ni ett axplock av saker på min önskelista. Döskalle-lyktor från Kosta Boda och fina ljus från H&M får gärna lysa upp mina kvällar i höst/vinter. En ny golvlampa skulle vi behöva till vardagsrummet och den ni ser på bilden har jag kollat på flera gånger. En vit spegel har jag ju redan nämnt att jag vill ha. Allra helst av allt så vill jag ändå ha en systemkamera. Det är min största önskan just nu.
Har du någon materiell önskan just nu?
Vasen och asken från HM beställde jag för några månader sen, asken är to die for. Vasen är tyvärr inte alls som på bilden och kommer så aldrig bli enligt Kundservice. Den på bilden då den är silver är endast en provkollektion och den verkliga är genomskinlig i mörkgrått glas, inte alls lika snygg! Jag vart skapligt besviken 🙁
Jag vill okcså ha en cannon! ;/ Försöker spara!.. Men går inte å bra…
En sådan lila skallelykta fick min syster på födelsedagen. Riktigt fin!
älskar lyktorna! var dom dyra? 🙂
Jättesnyggt collage! Gjorde du detta i Photoshop? 🙂
Åh satan vilka fräna lyktor!
Riktigt snyggt! 🙂
Trött som man är tänkte jag inte alls på att det står ju under bilden, är lite koko! 😛
Inspirerande bild! Lamporna och spegeln var väldigt fina, var kommer dom ifrån? 🙂
mycket fint!!
längtar redan till jul!
Massvis : Men just nu så är det nog en dator eller surfplatta då min systemkamera snart är beställd och på väg till mig 🙂
Fina grejer!
En massa fina ljusstakar nu till hösten/vintern!
Härligt inspirerande bild 🙂
En bättre kamera skulle väl inte sitta fel! 😉
Ja, en systemkamera skulle jag också vilja ha det räcker inte riktigt med vanlig digital.
Vill du helst ha en siemens varför?
Ljuslyktorna från Kosta Boda är sjukt snygga, kul att de finns i så många färger nu! Skulle inte ha något emot och ha några såna själv.
Döskalle-lyktorna var jättesnygga! 🙂
Döskalle-lyktorna var ju sjukt snygga. Vill typ ha !
Fin spegel!!!! 🙂
oh jag har sett dem döskallarna i butik och dem är så sinnessjukt snygga! dem fanns även i en snygg rubinröd färg och en smaragdgrön! ooooh så snygga!
underbart! har båda lamprna och jag älskar dom, skulle gärna säga ja till spegeln också 😀
Döskalle-lyktorna vill jag så gärna ha, toksnygga!
Jag har en liknande golvlampa hemma, från IKEA. Men det kanske är den du kikat på?
Håller på och ska sälja min systemkamera snart, måste införskaffa en objektivadapter först bara 😉
Älskar spegeln och bordslampan! Skitsnyggt! Keep up the good work!
va roligt! massa fint där! jag har faktiskt precis gjort en egen liten lista på bloggen med saker jag vill ha just nu!
älskar att shoppa inredningsprylar ! det är så hiiimlaaa kul att inreda saker och ting!
Jag vill ha massa ljus!
Jag har många inredningsönskningar:) Älskar inredning och att köpa ting till lägenheten. Det jag mest av allt just nu önskar och som står högst är nya köksmöbler.
Åååh, vill också ha det, särskilt en kamera 😀
Riktigt snygga dödskalle-lyktor! 🙂
Haha! Jag gjorde nyss ett väldigt liknande inlägg. Vad skumt! ^^
På din lista där så har vi här hemma döskallarna från Kosta Boda (ligger dock i originalkartongerna i garderoben…), Årstidslamporna, systemkameran och glaskupan. ^^
Jag är också iof på gång att uppdatera min systemkamera. Vill bli mer avancerad i mitt fotograferande så snart är det väl kanske dags. Men jag är lite sådär att så länge kameran fungerar så känns det halvt onödigt att köpa en ny.
Vasen och förvaringen från H&M gjorde jag i ett önskeinlägg för någon vecka sen… 🙂
Dödskallelyktorna var ju bara för snygga!
En ny golvlampa med ljus så att man kan krypa upp och läsa i hörnet av soffan. Den jag har nu är fin och lyser upp men går inte att läsa med. Och så skulle jag vill jag ha en sänggavel för 120 säng men det verkar nästintill omöjligt att hitta en fin men samtidigt prisvärd. Jag vill inte lägga flera tusen på en då jag ska köpa större säng när jag flyttar ur min etta (som jag bott i i 5 år nu och verkligen börjar växa ur).
De där döskallelycktorna är så sjuk snygga! De är på min önskelista också 🙂
fina saker 🙂
Fina prylar 🙂
mycket fint på önskelistan, skulle själv vilja ha en iPhone 4/4s, fast det ska jag troligtvis få i julklapp, längtar!
Älskar att skaffa nya saker till rummet skaffade nyss massa nytt till rummet i lördags. Fin blogg förresten 🙂
Jag har en massa materiella önskingar just nu!
En massa kläder, en ny systemkamera, ipad.. Synd att man inte är gjord av pengar 🙁
fin blogg 🙂
Älskar ljusen från H&M, ljuslyktorna skulle inte heller sitta fel!
hi i have the Espresso maker and i can tell u that i love love it, i cant live without it 🙂 so good job on that 🙂
Samma här! En systemkamera! Blir väl en i julklapp som jag å min syster delar på! 🙂 vad för kamera fotar du med?:)